Gülmen ve Özakça’ya destek grevi 5’inci gününde

Post date:

Author:

Category:

62 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek için açlık grevini devralan Aslı Odman, “Onlara ses vermek dışında bir şey yapamazdık” dedi.

Ankara Yüksel Caddesi’nde ihraç edildikleri için başlattıkları açlık grevinin 62’nci gününde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek vermek amacıyla İstanbul’da başlatılan eylem 5’inci gününde.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve görevlerini sürdüren akademisyenlerin Kadıköy’de başlattığı açlık grevi eylemini bugün İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nden (İSİGM) sosyal bilimci Aslı Odman devraldı.

‘BURASI BİR FORUM ALANI HALİNE GELDİ’

Gülmen ve Özakça’nın onurlu bir yaşamı açlık greviyle savunduklarını belirten Odman, “Onlara ses vermek dışında bir şey yapamazdık. Onların bizlerden rica ettiği daveti aldık. Burası bir forum alanı haline geldi. Buraya pek çok öğrenci geliyor. Bize en sevdikleri kitapları getiriyorlar. KHK ve OHAL ile nasıl başa çıktığımızı, dayanışmayı nasıl yapmamız gerektiğini paylaşıyoruz. Benim için çok özel bir gün” dedi.

Yarın ise grevi HDP MYK üyesi Beyza Üstün’ün devralması bekleniyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR