Gülmen’den mektup: Adalet bizim ellerimizde, açlığımızdadır

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Açlık grevinin 79’uncu gününde bulunan Nuriye Gülmen, mektup gönderdi. Gülmen, ‘Hayıflanmıyoruz. Adalet emir-talimatla çalışan savcıların, hakimlerin iki dudağı arasında değil. Adalet bizim ellerimizde, açlığımızdadır!’ dedi

Defalarca gözaltına alınmasına ve işkenceye maruz kalmasına rağmen işini geri istemekten asla vazgeçmeyen, 23 Mayıs’da evine yapılan gece yarısı operasyon ile zorla gözaltına alınan ve aynı gün tutuklanan Nuriye Gülmen bir mektup kaleme aldı. Açlık grevinin 79’uncu gününde olan Gülmen’in Sincan Cezaev’inden gönderdiği mektup şöyle:

“Sevgili direniş dostları, canım Türkiye halkları,

iki gün önce yeni bir Gezi ya da Tekel yaratmaya çalışmakla suçlandık ve örgüt üyeliğinden tutuklandık. Ellerindeki soruşturma 20 günlük. ‘Örgüt seninle irtibata geçti mi’ gibi kıymeti kendinden menkul soruların dışında, tek sorabildikleri, ‘Sosyal medya hesaplarında suç unsuru olan herhangi bir şey paylaştın mı?’

Yine de tutuklandık. Hayıflanmıyoruz. Biliyoruz: Adalet o saraylarda, emir-talimatla çalışan savcıların, hakimlerin iki dudağı arasında değil. Adalet bizim ellerimizde, adalet açlığımızdadır!

Bugün açlığın 78’inci günü. 78 günlük açlığımızla bu kez dört duvar arasından haykırıyoruz: İşimizi geri istiyoruz.

Yüksel’in ruhunu, sizin gülüşlerinizi, göz yaşlarınızı, elimizi tutan ellerinizi, üstümüze titreyen canınızı, bize sevgiyle bakan gözlerinizi aldık, buraya getirdik. Açlığımıza katık yapıyoruz. Betona renk, duvarlara ses yapıyoruz.

Bizi unutmayın! Açlığa ses olmayı, ekmek davamızda taraf olmayı, anıtımızın önünü çiçeklendirmeyi unutmayın. Sakın ha, Yüksel’i sahipsiz bırakmayın!

Sizleri çok seviyoruz!

Ve elbette
Biz kazanacağız!”

ANKARA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR