‘Gün yan yana durma günü’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

212 gündür açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça’nın sağlık durumu her geçen gün kötüleşirken, emekçilere destek ise her geçen gün artıyor. KESK eyleminde konuşan Bozgeyik, tüm emekçilerin seslerini duyurmak için alanlarda olacaklarını söyledi

İşlerine dönmek için 212 gündür açlık grevine olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın eylemi sürerken, emekçilere destke de her geçen gün artıyor.  KESK İzmir Şubeler Platformunun ihraç, açığa alma, sürgün, ceza ve baskılara karşı oturma eyleminde konuşan KESK Ebaşkanı Mehmet Bozgeyik açlık grevine olan iki eğitim emekçilerinin sesi olmak için alanlarda olmaya devam edeceklerini söyledi.

Birlikte mücadele etmeliyiz

HDP ile birlikte çok sayıda sivil toplum örgütünün destek verdiği Karşıyaka Vapur İskelesi karşısında yapılan oturma eyleminde konuşan Bozgeyik, Türkiye’de 14 aydır OHAL’in devam ettiğini hatırlattı. AKP’nin baskılarına karşı kamu emekçileri ve işçilerle toplumun diğer kesimlerinin birlikte mücadele etmesi gerektiğini kaydeden Bozgeyik, “Eğer biz bu faşizan baskılara karşı birlikte mücadele etmesek, yan yana gelmesek, dayanışma içinde olmasak, bu hukuksuzlukları adaletsizlikleri AKP’yi başımızdan atamayacağız. Gün dayanışma günü ve yan yana durma günüdür. Kurtuluşun tek başına değil yan yana geleceğini bir kez daha belirtmek istiyoruz. Türkiye 15 Temmuz darbe girişimine gelinceye kadar adına FETÖ denen tarikatlar ile 15 yıldır iş yaptılar kamuyu talan ettiler. Kamusal alanı kendi yandaşlarına peşkeş çektiler. Ancak gördük ki aralarında çıkan rant iktidar çatışması 15 temmuz darbesini açığa çıkardı” diye konuştu.

‘Suç işlemeye devam edeceğiz’

14 aylık OHAL içinde 28 KHK çıkarıldığını ve yüz binlerce kamu emekçisinin işinden edildiğini hatırlatan Bozgeyik, “Bu nedenle Türkiye’nin 81 ilinde alanlardayız. İşimizi geri alana kadar alanlardayız. Türkiye’de barış demokrasi sağlanıncaya kadar KESK sokaklarda mücadelesini devam ettirecektir. Biat etmeyecektir. 207 gündür açlık grevinde olan Nuriye ve Semih arkadaşımızı yaşatmak için biz yine alanlarda taleplerimizi söylemeye devam edeceğiz Savaşta çocuklar ölmesin diyenler hukuksuzluklara karşı karşıya kalıyorlar. Ayşe öğretmene yapılan uygulamaları protesto ediyoruz. Ayşe öğretmen söylemlerinde suç işlediyse bizde suç işlemeye devam edeceğiz” dedi. Açıklama alkış ve zılgıtları sona erdi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR