Hakikat emektarlarından, Hıdır Karasu hakka yürüdü!

Kürt siyasetçisi Mustafa Karasu’nun babası, hakikat emektarlarından  Hıdır Karasu (89) tedavi gördüğü hastanede hakka yürüdü. Karasu’nun naaşı, İstanbul’da düzenlenecek törenin ardından defnedilmek üzere memleketi Sivas’a uğurlanacak.

Hıdır Karasu (89), uzun süredir tedavi gördüğü İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sabaha karşı geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Karasu’nun daha önce de beyin kanaması geçirdiği ve bu yüzden hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. Karasu’nun cenazesi hastaneden alınarak Maltepe Cemevi’ne getirildi. Karasu’nun eşi Hanım Karasu ve çocukları ile yakınları, HDP İstanbul il eşbaşkanları Aysel Güzel ve Doğan Erbaş, partililer ile çok sayıda kişi cenaze işlemlerinin ardından saat 17.00’da düzenlenecek cenaze töreni için Cemevi önünde bir araya geldi. Yapılacak töreninin ardından Karasu’nun cenazesi memleketi Sêwas’ın (Sivas) Gürün ilçesine bağlı Karapınar köyüne defnedilmek üzere uğurlanacak.

hidir-karasu-hakikat-emekcisi-alevi-alevinet-21 aydır tedavi görüyordu

Babasının yaklaşık olarak 5 aydır hasta olduğunu söyleyen kızı Sultan Karasu, “Babam önce gözlerini kaybetti. Sonra beyin kanaması geçirdi. Yaklaşık olarak 1 aydır da hastanede tedavi görüyordu. Bu sabah itibarıyla da kendisini kaybettik” dedi. Karasu, yaşamını yitirdiği babasını şu sözlerle tanımladı: “Herkesin iyiliğini isteyen ve hiçbir insanı birbirinden ayırmayan biriydi. Devamlı ‘Önce insan olsun gerisi önemli değil’ derdi. Kavgalı aileleri barıştırırdı sürekli ve herkes birçok noktada ona danışırdı.”

 

 

 

EN SON EKLENENLER