Hakkari eylem kararı aldı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Hakkari İl Kalsın Komisyonu öncülüğünde toplanan kentin ileri gelenleri, kanaat önderleri, iş insanları, esnaf ve siyasi parti temsilcileri eylem kararı aldı.

Hakkari’nin il statüsünden çıkarılmasının gündeme gelmesi ardından kentteki sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Hakkari İl Kalsın Komisyonu öncülüğünde toplantı yapıldı. Akşam saatlerinde Hakkari Ticaret Sanayi Odası’nda (HATSO) düzenlenen toplantıya, kentin ileri gelenleri, kanaat önderleri, iş insanları, esnaf ve siyasi parti temsilcileri de katıldı. Toplantı soncunda eylem kararı alındı.

KENT EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMA BEKLERKEN…

Görüş ve önerilerin alındığı toplantıda konuşan Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, kentin ekonomik ve sosyal kalkınma beklerken, böylesi bir kararla karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Yüksekova’nın da il yapılması gerektiğini belirten Taş, “Bizler geçmişten bu yana her söylemimizde Yüksekova ilçemizin il olmasına karşı olmadığımızı dile getirdik. Hiç bir zaman da karşı olmadık. Yüksekova ilçemizin il statüsüne kavuşması bizleri mutlu eder. Fakat Hakkari ilimizin statüsüne, dokusuna dokunmadan 82. il olarak Yüksekova’yı il olarak görmek isteriz” dedi.

YÜRÜYÜŞ DÜZENLENECEK

Yapılan değerlendirme ve tartışmaların ardından Hakkari İl Kalsın Komisyonu adına kısa bir açıklama daha yapan Taş, Pazartesi (bugün) günü, kararın yapılacak yürüyüşle protesto edileceğini söyledi. Taş, Hakkari halkını yapılacak yürüyüşe davet etti.

Toplantı gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR