Hande Fırat: Milli değerlere yaslanan üniversiteler marka mı olmuş?

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi hakkında söylediği “Ülke ve milletin değerlerine yaslanamadığı için uluslarası alanda beklediği yere gelememiştir” şeklindeki sözler, CNN Türk’te Ebru Baki’nin sunduğu Parametre programında masaya yatırıldı.

Programda Doğan Grubu’nun AKP’ye en yakın isimlerinden Hande Fırat ve Hakan Çelik’in Erdoğan’ın sözleri hakkında Erdoğan’ın adını anmadan yaptıkları yorumlar dikkat çekti.

 “MİLLİ DEĞERLERE YASLANAN ÜNİVERSİTELER MARKA MI OLMUŞ?”

Ebru Baki’nin “Günün birinci sayfalarına yansıyan haberlerden biriydi bu. Bir şey söylemek isterseniz” demesi üzerine Hakan Çelik ve Hande Fırat bir süre sessiz kaldı. Ardından konuşan Hande Fırat “Yani ben anlamadım. Şöyle anmaladım; milli değerlere yaslanan diğer üniversitelerimiz küresel bir marka haline gelmiş mi? Onu bilmiyorum ben. Öyle bir sıralama yok galiba. Boğaziçi Üniversitesi 190. sırada olduğuna göre, diğerleri herhalde daha alttadır.” diye konuştu.

Çelik ve Fırat, Türkiye’de sorunun sadece üniversitlerden kaynaklanmadığını ve temel ve ortaöğretimde de büyük sorunlar olduğunu PISA testi sonuçlarından örneklerle açıkladılar.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR