Harbiyeli annelere de polis saldırısı: 14 gözaltı

Post date:

Author:

Category:

15 Temmuz 2016 askeri darbe teşebbüsü sonrasında müebbet hapis cezası olan Hava Harp Okulu öğrencilerinin anneleri ve çocuğu 7 ay önce kaçırılan Mustafa Yılmaz’ın ailesi, çocuklarının tutuksuz yargılanmaları talebiyle Sakarya Caddesi’nde oturma eylemi yapmak istedi. Şehir dışından gelen bazı aileler de eyleme katıldı.

Ancak annelerin bir araya gelmesi ile birlikte polis alanı kalkanlarla kapattı.

Ankara’da işe giderken kaçırılan Mustafa Yılmaz’ın annesi Nevin Yılmaz polislerin kendilerine yönelik saldırısına tepki gösterdi.

Oğlunun fotoğrafının bulunduğu önlükle alana çıkan Yılmaz “Oğlum nerede, Mustafa’m nerede?” diye tepki gösterdi. Bu sırada Yılmaz, polisler tarafından ağzı kapatılarak gözaltına alındı.

Benzer şekilde Ferhat Göçer’in annesi Hamide Göçer de darp edilerek ve yerde sürüklenerek gözaltına alındı. Göçer, “Çocuklarımız suçsuz bir şekilde ceza aldı. Darbeci diye aldılar çocuklarımızı benim çocuğum darbeci değil” şeklinde tepkisini ifade etti.

Ayrıca gözaltına alınan ailelere karşı provokatif tepkide bulunan bir “vatandaş” da polis tarafından alandan uzaklaştırılmak istendi. Ancak sözkonusu şahıs gitmeyi reddedince gözaltına alındı.

Polis ayrıca alanda çekim yapmak isteyen gazetecileri de engelledi.

Polis saldırısında Hamide Göçer, Nevin Yılmaz ve Melek Çetinkaya’nın da aralarında olduğu toplam 14 kişi gözaltına alındı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR