Hasankeyf Kazı Çalışmaları Başkanı Uluçam ‘FETÖ’den tutuklandı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Geçtiğimiz günlerde Batman’ da gözaltına alınan Batman Üniversitesi Eski Rektörü ve Hasankeyf Arkeolojik Kazı Çalışmaları Başkanı Abdulselam Uluçam FETÖ’den aranan Adil Öksüz ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Batman Üniversitesi Eski Rektörü ve Hasankeyf Arkeolojik Kazı Çalışmaları Başkanı Abdulselam Uluçam, geçtiğimiz Cumartesi günü Hasankeyf ilçesinde Hasankeyf Kazı Evinde gözaltına alınmış ve Uluçam’ın tam gözaltı gerekçesi bilinmemekle birlikte basında yaşayan ihmallerle yansıyan Hasankeyf’teki kazı çalışmalarında usulsüzlükler yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığı iddia edilmişti.

4 gündür gözaltında tutulan Uluçam’ın Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, aranan Adil Öksüz ile irtibatı olduğu, FETÖ üssü olduğu iddia edilen ve 2008 yılında Arnavutluk’ta Türk girişimciler tarafından açılan Epoka Üniversitesi ile işbirliği yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenildi.
Uluçam, Batman Emniyet Müdürlüğündeki gözaltı sürecinin ardından savcılığa sevk edildikten sonra tutuklanarak Batman M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR