‘Hayır’ları en güçlü kılacak olan kadınlardır’

Çilem Küçükkeleş, “Alevi kadınlar olarak sesimizi, sözümüzü kurmaya bütün farklılıkların içerisinde özgünlüğümüzde var edip ‘Hayır’lara en büyük emeği vermeye hazırlanıyoruz” dedi. 

Halkların Demokratik Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Çilem Küçükkeleş, referandumda Alevi kadınlar olarak neden ‘Hayır’ diyeceklerini PİRHA’ya anlattı.

Küçükkeleş, geçtiğimiz günlerde Hayır Diyen Kadınlar olarak başlattıkları ‘Hayır’ kampanyasına ilişkin, “Erkek camiasının birleştiremediği bütün bu ‘Hayır’ları kadınların birleştirebileceği bir toplantı gerçekleşti.  Tüm siyasi kaygılar, tüm farklılıklar her şey bir tarafa ‘Hayır’lar saraydan daha büyük bir hale geliyor” dedi.

“ALEVİ KADINLAR OLARAK SÖZÜMÜZ VAR”

Alevi kadınlar ise ‘Hayır’ların önemli bir noktası olduğuna dikkat çeken Küçükkeleş sözleri şöyle sürdürdü:

“Çünkü bizim ayrıca kendimizi anlatmak gibi de bir derdimiz var. Ne kimliğimiz ne cinsiyetimiz ne de dilimizin hiçbir şekilde karşılığı olmadığı bir sistemde buradayız, yok hükmünde olanların var olduğunu söylemeye ama bunu da hayır gibi önemli bir referandumda en güçlü kurmaya hazırlanıyoruz. Çünkü bu ‘Hayır’ en büyük hayırlara vesile olacak. Bunu da en güçlü kuracak olan kadınların yanında biz de Alevi kadınlarda sesimizi, sözümüzü kurmaya bütün farklılıkların içerisinde hem kendimizi özgünlüğümüzde var edip hem de hayırlara en büyük emeği vermeye hazırlanıyoruz.

Sevim Kahraman

 

Kaynak : Pirha

EN SON EKLENENLER