HDK Eşsözcüsü Koçyiğit de ihraç edildi

Post date:

Author:

Category:

HDK Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit de bugün yayınlanan KHK ile mesleğinden ihraç edildi. HDK Yürütme Kurulu konuya ilişkin açıklama yayınladı

Halkların Demokratik Kogresi (HDK) Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit’in de aralarında bulunduğu binlerce kamu görevlisi, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bugün yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildi. İhraç edilenler arasında 15 barış akademisyeni de bulunurken, HDK konuya ilişkin açıklama yayınladı. Kararname ile derneklerin, kadın kurumlarının ve yayın organlarının da kapatıldığının hatırlatıldığı açıklamada, “Sivil darbe OHAL düzeni ile yaşam alanlarımızı işgal ediyor, baskılar artarak sürüyor” denildi.

‘Korku düzenine teslim olmayacağız’

Artık sözün giderek hükümsüz olduğu günlerden geçildiğinin belirten HDK, hemen her gün yeni baskı ve saldırı uygulamalarıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. AKP’nin muhalif tüm toplumsal kesimlere saldırdığını vurgulayan HDK, “Muhalefet eden herkes potansiyel suçlu kabul edilmiş durumda. Saray/AKP iktidarı kendi dışındakilere yaşam hakkı tanımıyor. Çıkarılan her KHK ile yeni mağduriyetler yaratılıyor. AKP/Saray iktidarının bu azgınca saldırısını durdurma ve bunun ilk adımlarından biri olan Olağanüstü Hal’in kaldırılması, KHK’ların bütün sonuçları ile iptal edilmesi mücadelesini yükselteceğiz. Saray’ın OHAL faşizmiyle yürüttüğü korku düzenine teslim olmayacağız. Biz kazanacağız. Mutlaka kazanacağız. Yılmayacağız, korkmayacağız, teslim olmayacağız” dedi.

Kaynak: ETHA

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR