HDP Denizli İl binasına saldırı

Post date:

Author:

Category:

HDP Denizli İl binası 3 kişinin saldırısına uğradı. Saldırganların bina içine “Tanrı Türkü korusun”, “Geldik yoktunuz” gibi ırkçı ve cinsiyetçi yazılamaları yaparken, 2 notebook bilgisayar ve 300 TL para gasp etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Binasına, dün gece yarısı 3 kişi tarafından saldırıya uğradı. İl binasının kapısını kırarak içeriye giren saldırganlar, binanın içine “Tanrı Türkü korusun, yüceltsin”, “Geldik yoktunuz Başkan” yazılamaları ile binana içine ve dışına Türk bayrağı asarak üç hilal çizdi. HDP’nin “Hayır” afişlerini yırtan saldırganlar, parti de bulunan evrakları ateşe vererek, tabelalarını kırdı. Saldırganlar, parti binasında bulunan 2 notebook bilgisayar ile 300 TL parayı ise çaldıkları öğrenildi.

‘SALDIRI HAYIR’A YÖNELİK’

Saldırıyı öğle saatlerinde Denizli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, arandıklarında haberdar olduklarını aktaran İl Eşbaşkanı Yunus Özdemir, kamera kayıtlarında saldırının 3 kişi tarafından gerçekleştirildiği ve şuan kimliklerinin tespit edilemediğini belirtti. Saldırının amacının HDP’nin “Hayır” çalışmalarını engellemek olduğunu dile getiren Özdemir, “Her ne olursa olsun çalışmalarımızı engelleyemeyecekler. İl binalarımızı ateşe verseler de biz Denizli’den güçlü bir “Hayır” çıkaracağız. 17 Nisan sabahı il binamıza ‘geldik yoktunuz’ yazanlara burada olduğumuzu güçlü bir “Hayır” ile göstereceğiz” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR