HDP Eş Genel Başkanları’ndan internet kısıtlamasına tepki: Vicdansızlıktır

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, depremden sonra insanların en önemli haberleşme ağı olan Twitter’a getirilen kısıtlamaya tepki gösterdi: Vicdansızlıktır, zulümdür

Mereş Bazarcix merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin Kurdıstan’da yarattığı yıkımın etkileri sürerken önce OHAL ilan eden iktidar ardından sanal medya platformu Twitter’a erişim kısıtlaması getirdi. Erişim engelinin ardından siyasetçiler ve halk Twitter’ın depremzedeler için önemine değinerek tepki gösterdi. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar da sanal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ile söz konusu duruma tepki gösterdi.

‘Vicdansızlıktır’

İktidara OHAL ilan edilmesinin ve sanal medya kısıtlamasının faydasının kime olacağını soran Buldan, “Halkın yardım çığlıklarını, feryadını bu tür yöntemlerle engellemek vicdansızlıktır. Bir an önce iletişimin ve dayanışmanın önünü açın. Gölge etmeyin bari!” paylaşımında bulundu.

‘Dayanışmayı engelleyemezsiniz’

İktidarın sosyal medyayı kısıtlamasını eleştiren Mithat Sancar ise “On binler enkaz altındayken, yüz binler buz gibi havada aç susuz destek ve yardım beklerken, milyonlar yakınlarından haber almaya çalışırken sosyal medyayı susturmak zulümdür. Halkın dayanışmasını engelleyemezsiniz” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ

#HDP #Eş #Genel #Başkanlarından #internet #kısıtlamasına #tepki #Vicdansızlıktır

EN SON EKLENENLER