HDP Eşbaşkanları ve Vekillerine gece yarısı operasyonu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile çok sayıda HDP’li vekil gece yarısı evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla HDP Eşbaşkanları ve milletvekilleri hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Amed’deki evinde Eşbaşkan Figen Yüksekdağ ise Ankara’daki evinde gözaltına alındı.

HDP milletvekilleri Sırrı Sürreyya Önder, Nursel Aydoğan, Gülser Yıldırım, Leyla Birlik, Ziya Pir, Ferhat Encü, M. Ali Aslan, Selma Irmak, Abdullah Zeydan da evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Gözaltına alınan milletvekillerinin soruşturma kapsamında Diyarbarkır’a götürüleceği belirtildi.

Diyarbakırda evimde zorla gözaltına alınma kararı ile emniyet yetkilileri kapımdalar

— Selahattin Demirtaş (@hdpdemirtas) November 3, 2016

HDP Eşbaşkanı Demirtaş, gözaltına alınmadan dakikalar önce sosyal medya adresi Twitter’dan “Diyarbakır’da evimde zorla gözaltına alınma kararı ile emniyet yetkilileri kapımdalar” paylaşımında bulundu.

HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ’ın ise Ankara’daki evinin kapısının polislerce kırılarak içeri girildiği aktarıldı.

HDP’li vekiller Önder ile Encü İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde bekletiliyor. Ferhat Encü’yü İstanbul’da gözaltına alan polisler, avukatlara Encü’yü Ankara’ya götüreceklerini söyledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR