HDP tutuklamalarını protesto etmek için kendini yakan Zehra

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gebze cezaevinde tutuklu bulunan bir kadın Kürt siyasetçilere yönelik operasyonları protesto etmek için kendini yakarak yaşamına son verdi.

Gebze Kapalı Kadın Cezaevi’nde tutuklu bulunan Zehra Epli kendini banyoda yakarak yaşamına son verdi. Epli’nin Kürt siyasetçilerin tutuklanmasını ve savaş politikalarını protesto etmek amacıyla kendini yaktığı belirtildi.

Özgürlükçü Hukukçular Derneği’nden Avukatlar ve İstanbul Tutuklu Aileler ile Dayanışma Derneği Eş Başkanı Arif Yılmaz olay hakkında bilgi almak için cezaevine gitti.

Evrensel’den Görkem Kınacı’nın haberine göre, Zehra Epli’nin koğuş arkadaşları cezaevine giden avukatlara Epli’nin “siyasi operasyonları ve hükümetin savaş politikalarını protesto etmek için bedenini ateşe verdiğini” aktardı.

Zehra Epli’nin naaşı otopsi yapılmak üzere İstanbul Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Olayı öğrenen ailesi Zehra Epli’nin cenazesini almak üzere Mersin’den yola çıktı. Zehra Epli’nin cenazesinin Mersin’in Tarsus ilçesinde defnedilecek. Epli’nin Batman Sason doğumlu olduğu ve Sur eylemlerinde gözaltına alınarak tutuklandığı öğrenildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR