HDP’li iki vekil hakkında yakalama kararı!

HDP’li milletvekillerine yönelik operasyon furyası devam ediyor. HDP milletvekilleri İbrahim Ayhan ve Dilek Öcalan’ın yargılandığı davalarda yakalama kararı çıkarıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Riha (Urfa) Milletvekili İbrahim Ayhan’ın Urfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sosyal medya paylaşımı yoluyla “Örgüt propagandası yapmak” iddiası ile görülen davanın 3’üncü duruşmasına, Ayhan katılmazken avukatları hazır bulundu. Avukatların savunma yaptığı mahkemede, Ayhan’ın adresinde bulunmadığı, çağrıldığı halde duruşmaya katılmadığı gerekçe gösterilerek “yakalama” kararı çıkarıldı.

Riha Milletvekili Dilek Öcalan için de katıldığı bir cenazeden dolayı Urfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “örgüt propagandası yapmak” iddiası ile yargılandığı davanın 2’inci duruşması görüldü. Avukatların temsil ettiği Dilek Öcalan hakkında da mahkeme heyeti, Ayhan ile aynı gerekçeleri sunarak yakalama kararı çıkarttı. Öcalan, geçtiğimiz günlerde basına verdiği demeçte söz konusu duruşmasına işaret ederek 1 Şubat’ta tutuklanacağını belirtmişti.

EN SON EKLENENLER