HDP’li vekil Çepni: Doğrudan İçişleri Bakanlığı organize etti

0
66

İzmir İl Örgütü silahlı bir saldırgan tarafından basıldı. Bina ateşe verilirken, parti çalışanı Deniz Poyraz katledildi. O.G isimli saldırgan gözaltına alınırken, MA’nın haberine göre HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, saldırıların doğrudan İçişleri Bakanlığı tarafından organize edildiğini belirtti.

Çepni, “Geçtiğimiz günlerde HDP Ankara Genel Merkezinde de olduğu gibi organize edilen bir saldırıdır. İktidarın içine düştüğü çukurdan çıkmak için yeniden partimize dönük provokasyonları devreye soktuğu bir dönemdeyiz. O yüzden tüm halkımıza HDP’yi sahiplenmeye ve HDP etrafında kenetlenme çağırıyoruz” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, “Son aylarda bu saldırılara karşı tedbir almaya çalışıyorduk. Çünkü iktidarın bizzat kendileri tetikçi konuma geldi” dedi ve ekledi:

“Her gün bu suçları ifşa olmaya, ortalara dökülmeye devam ediyor. Bunları gündemden düşürmek için kendilerinin çaresiz kaldığı, çıkıp ağızlarını açamadıkları bu rezaletlere dur diyemedikleri için, gündem değiştirmek zorundaydılar. Bizim için bu saldırı sürpriz değildi. Bu saldırıyı bir sarhoştu diye atlatmaya da çalışabilirler. Ancak, kesinlikle ellini göğsüne çekerek oh oh diyen, kendi yaptıkları rezillikleri ve suçları örtbas eden başta İçişleri Bakanı olmak üzere, bu saldırı iktidardan habersiz değildir. Onlar tetikçidir, tetikçilerin elebaşlarıdırlar. Bu katliam, bu saldırının bu doğrultuda takipçisi olacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here