HDP’li vekiller Baydemir, Öcalan ve Ayhan’ın duruşmaları görüldü

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP’li vekiller Osman Baydemir, Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan’ın Urfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı duruşmaları 17 Temmuz’a ertelendi.

Urfa’da ayrı dosyalardan aynı mahkemede yargılanan HDP Urfa milletvekilleri Osman Baydemir, Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan’ın duruşmaları, 17 Temmuz’a ertelendi. Urfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, HDP Sözcüsü Baydemir hakkında “Örgüt propagandası” yaptığı suçlamasıyla açılan davasının 5’nci duruşması, Öcalan hakkında Viranşehir ilçesinde katıldığı bir cenaze töreninden dolayı açılan davanın 4’ncü duruşması ve Ayhan hakkında ise sosyal medyada yaptığı “BÖG savaşçısı Aziz Güler ölümsüzdür” paylaşımı dolayısıyla açılan davanın 6’ncı duruşması görüldü. HDP’li vekillerin katılmadığı duruşmalarda avukatları hazır bulundu.

Baydemir’in görülen duruşmasında avukatları Sevda Çelik Özbingöl ve Hidayet Enmek, “Vekaletnamemizi sunmak için süre istiyoruz. Ayrıca talimat cevabı beklenilsin” taleplerinde bulundu. Mahkeme heyeti, sanık müdafilerine önümüzdeki celseye kadar vekaletnamelerini sunmak üzere süre verilmesine karar vererek duruşmayı, 17 Temmuz’a erteledi.

Ayhan’ın görülen 6’ncı duruşmasında mütalaa veren savcı, Ayhan’ın paylaşımları ile “Örgüt propagandası” yaptığı kanaatine vararak cezalandırılmasını talep etti.
Ayhan’ın avukatları ise mütalaayı kabul etmediklerini belirterek, mütalaaya karşı savunma hazırlamak için süre istedi. Mahkeme heyeti, sanık müdafilerine beyanda bulunmak üzere bir sonraki duruşmaya kadar süre vererek duruşmayı 17 Temmuz’a erteledi.

Öcalan için de avukatları, davada eksik hususların tamamlanmasını talep ederken, mahkeme heyeti savcının mütalaa hazırlaması için duruşmayı 17 Temmuz’a bıraktı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR