Holland Bazaar Peterborough deposu hizmete açıldı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İngiltere’nin en büyük gıda toptancılarından biri olan  Holland Bazaar, Peterborough kentinde bulunan Hyperama isimli cash&carry’i bünyesine kattı.

Her iki firma da ‘Britanya’nın en büyük 30 gıda toptancısı’ listesinde yer alıyor.

Holland Bazaar, gıda sektöründe heyecan yaratan satın alma ile faaliyet alanını ülkenin kuzey doğusuna genişleterek aralarında Northampton ve Cambridge’in de bulunduğu geniş bir alana ulaşacak.

Firmanın satın aldığı Hyperama Peterborough deposu, 30 yılı aşkın bir süredir gıda sektöründe faaliyet gösteriyor. Catering firmaları, pub, restoran ve çok sayıda takeaway işletmesinin düzenli müşterisi olduğu cash&carry’de dondurulmuş ve soğuk gıda ürünlerinin yanısıra taze et ve balık reyonları ile geniş bir alkol ve tütün mamülleri bölümleri de yer alıyor.

Sektörün devleri krizden Holland Bazaar’ın desteği ile çıkıyor

Peterborough’daki depo, Holland Bazaar’ın dördüncü işletmesi oldu. Edmonton’da bulunan ana deponun yanısıra, Croydon ve Enfield depoları bulunan Holland Bazaar, son olarak Hyperama firmasına ait 6 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 13bin metrekare büyüklüğündeki depoyu bünyesine kattı.

Holland Bazaar, başarılı iş modeli ile pandemi, Brexit ve ekonomideki durgunluk gibi faktörlerin olumsuz etkilediği restoran ve gıda sektörünün en istikrarlı büyüyen firmalarının başında geliyor.

Gıda sektörünün ve İngiliz basınının büyük ilgi gösterdiği satın alma operasyonuna ilişkin bilgi veren Holland Bazaar firmasının Direktörü Mert Uçar, Peterborough deposunun Londra dışındaki yatırımlarının ilk adımı olduğunu belirtti.

Uzun süredir Britanya’nın farklı bölgelerindeki işletmelerden yoğun talep aldıklarını ifade eden Mert Uçar, öncülük ettikleri işletme modelinin, zorlu bir süreçten geçen gıda sektörü için giderek benimsenen bir hizmet anlayışı haline geldiğini kaydetti. Geniş bir ürün yelpazesini, minimum karlılıklarla işletmelere sunduklarına işaret eden Uçar şunları söyledi : “365 gün boyunca hizmet verdiğimiz depolarımızda, küçük ve orta ölçekli işletmelere, zengin ürün çeşitliliğini, rekabetçi fiyatlarla sunuyoruz. Peterborough depomuz, ticaret anlayışımızın ülke genelindeki işletmeler açısından ihtiyaç duyulan bir hale geldiğini de ortaya koyuyor. Peterborough depomuzla, ülkenin birçok farklı noktasından Londra’daki depolarımıza gelen işyerlerine daha düzenli ve hızlı servis ulaştırıyoruz.”

Peterborough deposunda et ve içki reyonlarının geniş bir yer tuttuğuna dikkat çeken Mert Uçar, sebze-meyve çeşitleri ile daha geniş bir müşteri profiline ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. Holland Bazaar’ın  işletme modelinde taze sebze-meyvenin önemli yer tuttuğunu hatırlatan Uçar, “Grup şirketlerimizden birisi olan ve İngiltere’nin en büyük sebze-meyve firmalarından birisi olan Special Fruit ile 30’u aşkın ülkeden tedarik ettiğimiz ürünlerimizle İngiltere’nin doğusunda bulunan işletmeler açısından zengin bir çeşitlilik sunacağız” dedi.

İngiltere’nin 24 saat açık ilk cash&carry işletmesini olan Holland Bazaar 2017 yılında Croydon’da ikinci şubesini açmıştı. Geçen yıl Enfield bölgesinde büyük bir dağıtım üssü kuran firma, her gün binlerce işletmeye ürün tedarik ediyor.

  ERDEM TAŞ LONDRA 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR