Hukuksuzluğu dayanamayan Dekan Yardımcısı istifa etti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Demirel tüm idari görevlerinden istifa etti. Akademisyenlerin ihraç edilmesine tepki gösteren Demirel, ‘Akademisyenler bir gecede işsiz, öğrenciler hocasız kalıyorlar’ dedi
Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Demirel, bulunduğu görevlerin tamamından istifa etti. Dekan yardımcılığının yanı sıra Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Fakülte Kurulu Üyeliği ve Disiplin Kurulu Başkanlığı’nı da yürüten Demirel, “Son KHK ile de görüldüğü gibi üniversite sistemine siyaseten de müdahale edilip akademisyenler bir gecede işsiz, öğrenciler hocasız kalıyorlar” diyerek istifasını duyurdu.

Öğrenciler hocasız kalıyor

Bianet’in geçtiği habere göre, Demirel’in açıklaması şu şekilde: “12 Eylül 1980 darbesinden bu yana üniversite sistemimizin en önemli sorunlardan birinin aşırı merkezileşme olduğunu öteden beri biliyoruz. Karar alma mekanizmaları zaten demokratik bir tarzda işlemiyordu. OHAL koşullarında merkezileşme zirveye ulaştı. Alt kademedeki birimlerce alınan kararlar daha uygulamaya sokulmadan üst kademelerce iptal edilebiliyor. Son KHK ile de görüldüğü gibi üniversite sistemine siyaseten de müdahale edilip akademisyenler bir gecede işsiz, öğrenciler hocasız kalıyorlar.

Böyle bir ortam içinde kuruluşuna emek verdiğim Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki bütün idari görevlerimden ayrılıyorum. Nisan 2012’deki ilk kuruluşundan bu yana beş yıldır yürütmekte olduğum dekan yardımcılığı görevim ile fakülte kurulu ve fakülte yönetim kurulu üyeilklerinden istifa ediyorum.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR