İBB Başkanı Mevlüt Uysal: Bizi Kadir Bey ile kavga ettiremezsiniz

Post date:

Author:

Category:

İBB Meclisi’nde bugün faaliyet raporu görüşmeleri gerçekleştirildi. İBB Başkanı Mevlüt Uysal, 2017 yılında yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri anlattı. Uysal’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen CHP’li İBB meclis üyeleri Gökhan Zeybek ve Hakkı Sağlam, Mevlüt Uysal’a eleştiriler yöneltti. Bu eleştirilere yanıt vermek için kürsüye gelen Uysal, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak eksikliklerimiz olabilir, eleştirilecek şeylerimiz olabilir. Her halde takdir edilmesi gereken, en iyi yaptığımız şeylerden birisi diye diyebileceğimiz bir şey var ki, o da metro. Şu anda büyükşehir belediyesi olarak 170 kilometrelik metro inşaatımız var. 117 kilometre de bakanlığın metro inşaatı var. İstanbul’da 277 kilometrelik inşaat devam ediyor. Dünyada aynı anda 277 kilometre metro inşaatı devam eden başka bir şehir yok. Yer altında 20 bin kişi çalışıyor sadece İstanbul’da” dedi.

UYSAL, EMİNÖNÜ-ALİBEYKÖY METRO HATTI İÇİN TARİH VERDİ

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Meclis 2. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ’ın yönettiği oturumda 2017 yılında yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri anlattı. Uysal, “Metro ihaleleriyle ilgili iptal yazılarımızı gönderdik, daha sonra geri çekme gerekçelerimizi anlattık. Dört tane hatta bitirme sözü var. Söz aldıklarımız yılsonuna, 2019 başına. 31 Aralık itibarıyla Eminönü-Alibeyköy metro hattımız. İnşallah arada bir dava çıkıp engelleyen olmaz. Bundan sonra öyle bir şey olursa dava dosyasıyla birlikte ilan edeceğiz” dedi.

“KADİR BEY’İ HİÇBİR ZAMAN RET ETMEDİK, RET ETMEYİZ”

Uysal, “29 Eylül itibarıyla sizlerin oylarıyla belediye başkanı seçildim. Dörtte üçü onun döneminde yapıldı. Benim verdiğim rakamların tamamı Kadir Topbaş Bey’in döneminde yapılan faaliyetler. Biz Kadir Bey’i hiçbir zaman ret etmedik, ret etmeyiz. Kendi iradesiyle büyükşehir belediye başkanlığından ayrılmış olmakla birlikte partimizde devam ediyor. Bizim partilimiz olarak her zaman savunuruz” diye konuştu.

“BİZİ KADİR BEY İLE KAVGA ETTİREMEZSİNİZ, O KADAR BASİT”

Uysal, “Bizi Kadir Bey ile kavga ettiremezsiniz. O kadar basit. Biz AK Parti kurulduğu günden bu tarafa büyükşehirde, belediyelerde ne yapıldıysa eksisi de bizim, artısı da. Yanlış yapılan bir şey olduysa ‘kusura bakmayın özür dileriz, düzeltiriz’ deriz. Doğru yapılan bir şey olduysa da sahip çıkarız. Onun için 2017 bütçesinin 29 Eylül öncesine de o manada sahip çıkıyoruz.” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR