‘İftira attığını itiraf etsin, sonra özür dilesin’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Hükümete yakınlığıyla bilinen ve kendisini tarihçi olarak tanıtan Kadir Mısıroğlu adlı gericinin, son yayınladığı video ile Alevilere nefret söylemlerinde bulunmasına Alevi Dedesi Sefa Öztürk’ten sert tepki geldi. 

PİRHA’ya konuşan Güvenç Abdal Ocağı Dedelerinden Sefa Öztürk, Kadir Mısıroğlu’nun Aleviliği, büyük bir cehaletle ve Yezit anlayışıyla tanımladığını belirterek “Bu zatı nefretle kınıyorum” dedi.

“KİRLİ, KİNDAR DÜNYALARINDAN BİZE SÖZ SÖYLEME HAKLARI YOKTUR”

Kadir Mısıroğlu’nun resmi ideolojinin yalan tarihinin IŞİD zihniyetli militanlarından olduğuna işaret eden Öztürk, “Kirli, kindar dünyalarından bize söz söyleme hakları yok. Hadleri de değil. Bizler hangi koşullarda olursa olsun bu tür zihniyetlere karşı Hüseyni tavrımızı sürdüreceğiz. Yezitlik onların mayasında var” ifadesini kullandı.

“BU ŞAHIS HAKARET ETME GÜCÜNÜ NEREDEN ALIYOR?”

Kadir Mısıroğlu’nun milyonlara hakaret edebilecek gücü nereden bulduğunu soran Sefa Öztürk Dede, ” Öyle bir hakkı mı var bu şahsın. İftira attığını, yalan söylediğini itiraf etmek zorunda. Sonra da özür dilesin” dedi. Gerici yazar, “Bugünkü Alevilerin baş kaldırmaları…Sen Yavuz Sultan Selim nasıl dersin? Nasıl dersin ulan…Benim milli tarihimin en büyük şahsiyeti, çatlasan da patlasan da. Sen kimsin ulan…Türksen Türklüğünü bil, müslüman isen müslümanlığını bil. Seni hangi katagoriye koyayım. Namaz yok, oruç yok. Bin bir yalan, bin bir rezillik…Ondan sonra da en iyi müslüman benim. Müslümanlık hıristiyanlık değil. Onlar haftada bir defa kiliseye gidiyor. Siz haftada bir defa bile camiye gitmiyorsunuz” şeklinde hakaretler yağdırmıştı.

Nilgün METE
Kaynak : Pirha
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR