İhraç edilen emekçiler nöbete katılacak

0
131

İşlerine dönmek için 24 haftadır eylemde olan kamu emekçileri, adalet talebinin ortak bir talep olduğunu belirterek, “Vicdan ve Adalet Nöbeti”ne katılacaklarını açıkladı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu üyeleri, OHAL kapsamında ihraç edilen ve açığa alınan kamu emekçileri için Kadıköy Altıyol’da oturma eylemi gerçekleştirdi. 24 haftadır haftanın üç günü oturma eylemini sürdüren emekçiler, bugünkü eylemlerinde “KHK’lar gidecek biz kalacağız”, “Haksız hukuksuz ihraçlara hayır! İşimizi geri istiyoruz” pankartları açıldı.

“Direne direne kazanacağız” ve “Nuriye ve Semih yalnız değildir” sloganlarının atıldığı eylemde 145 gündür açlık grevinde bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın fotoğrafları da taşındı.

‘KENDİ TALEPLERİMİZİ DE BURADA HAYKIRACAĞIZ’

Kadıköy, Kartal ve Bakırköy’de 24 haftadır eylemde olan emekçilerden Mehmet Sarı, CHP öncülüğünde düzenlenen Adalet Yürüyüşü’ne katıldıklarını ve şimdi de HDP’nin “Vicdan ve Adalet Nöbeti”ne katılacaklarını söyleyerek, “Bu sadece bir kesimin talebi değil, herkesin talepleridir. Aynı zamanda kendi taleplerimizi de burada haykıracağız” dedi.

HDP’nin bugüne kadar kendilerine destek sunduğunu şimdi de emekçiler olarak HDP’ye destek sunacaklarını söyleyen Sarı, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganına atıfta bulunarak, kurtuluşun tek başına olamayacağını belirtti.

‘KADINI YAŞAMDA VAR EDEN HDP’NİN NÖBETİNE KATILMAK GEREKİYOR’

Emekçilerden Hüda Yıldırım ise, HDP’nin bugüne kadar uyguladığı politikalarla kadınların yaşamda önünü açtığını ifade ederek, “Eşbaşkanlık sistemi ile kadını yaşamda var eden HDP’nin, düzenlediği ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne katılmak gerekiyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here