İlk duruşmada ifade değiştirdiler

0
297

Aslıhan Ertaş’ı öldürmekten yargılanan imam nikahlı eşi Zeki Torun’un ilk duruşması görüldü. Duruşmada dinlenen Torun’un olaya tanıklık eden 2 kızı ifade değiştirdi.

Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kavurgalı Mahallesi’nde, 19 yıl boyunca sistematik şiddet uyguladığı imam nikahlı eşi Aslıhan Ertaş’ı (37) 13 Ocak’ta öldüren Zeki Torun’un (48) yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Torun katılırken, Ertaş ailesinin avukatları Müjde Tozbey Erden ve Meltem Şahin de hazır bulundu.

Kimlik tespiti ardından savunma yapan zanlı, savcılık ifadesini tekrarlayarak, Ertaş’ın evin damından tandırın üzerine düşerek hayatını kaybettiğini iddia etti.

Daha sonra, savcılıkta verdikleri ifadede üvey anneleri Ertaş’ın babalarının şiddetine uğradığını belirten Derya Torun (19) ile Rukiye Torun (19) dinlendi. Savcılık ifadelerinin aksini iddia eden, o gün yaşananlara tanıklık eden iki kardeş, babalarının üvey annelerine şiddet uygulamadığını öne sürdü.

Mahkeme heyeti, Ertaş’ı hastaneye götüren ambulans şoförü ve köy muhtarının bir sonraki duruşmada dinlenmesine karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here