İnanılmaz iddia… SGK, gazetecilerin işe giriş çıkış tarihini değiştirdi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Gazeteci ve yazarlara yönelik, yıldırma ve sindirme politikasında her gün yeni yöntemler keşfediyorlar” dedi. Gazeteci ve yazarlara yönelik hak ihlallerinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Yarkadaş, KHK ile kapatılan Hayatın Sesi TV çalışanlarının da mağdur edildiğini söyledi.

“SGK, İŞE GİRİŞ ÇIKIŞ TARİHLERİNİ DEĞİŞTİRDİ” 

Yarkadaş, şöyle konuştu: “İşçi sınıfının sesini kısmak için TV’nin kapısına kilit vuranlar, bununla da yetinmedi. Şimdi de işsiz bırakılan kanal çalışanlarının, emeğine göz koydular. Kanal çalışanlarının işe giriş ve çıkış tarihleri SGK tarafından bilgisayar üzerinde değiştirildi. Böylece, çalışanların işsizlik ödeneği kesildi. SGK resmen evrakta sahtecilik yapıyor.”

VİCDANLARINI DA KAYBETTİLER

SGK’nin bu tutumunun emekçilerin bugüne dek aldığı işsizlik ödeneklerinin geri ödenmesini de beraberinde getireceğini belirten Yarkadaş, “Hükümet ve bürokrasi aklını da vicdanını da kaybetmiş. Evrakta sahtecilik yapıyor, emekçilere bugüne dek verdikleri işsizlik ödeneklerini geri istiyorlar” dedi.
Konuyu TBMM gündemine taşıdığını belirten Yarkadaş, “Herkesin hukukunu koruması gerekenler, hukuksuzluğun mimarı haline geldiler. İktidar kendisiyle birlikte, her şeyi kokuşturdu ve çürüttü. Bu kadar zulümle abad olacaklarını sanıyorlar ama yanılıyorlar” ifadesini kullandı.

“POLİSLER ASLI ERDOĞAN’IN EVİNE GİTTİ”

Yarkadaş, önceki hafta tahliye olan yazar Aslı Erdoğan’ın da evine yine polislerin gittiğini belirterek şöyle konuştu:

“Yazar Aslı Erdoğan, yaşadığı travmanın henüz şokunu dahi atlatamamışken, polis kapısına bir kez daha dayandı. Polis, bu kez de Aslı Erdoğan’ın pasaportuna el koymak için evine geldi” dedi.

TAM DA ÖDÜL AÇIKLANIRKEN…
Aslı Erdoğan’ın evine polisin geldiği saatlerde, yazara dünyaca bilinen insan hakları alanındaki Bruno Kreisky Ödülü’nün verileceğinin açıklandığını belirten Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir yanda insan hakları ödülü, diğer yanda ise kapıya gelip pasaporta el koymak isteyen polis… Türkiye’nin aydınları, yazarları ve gazetecileri bu eziyeti hak etmiyor!”

KARAKOLA GİDECEK
Aslı Erdoğan’ın, polisin evine geldiği an dışarıda olduğunu da belirten Yarkadaş, “Yazar Erdoğan, özgürlüğüne vurulan pranganın belgesi haline dönüşen pasaportu, polis evine bir daha gelmesin diye götürüp kendisi teslim edecek” dedi.

Erdoğan’ın seyahat özgürlüğünün gasp edildiğini belirten CHP’li vekil, “Sanırım Erdoğan’ın kaçacağı gibi saçma düşüncelere kapılmışlar” diye konuştu.

Aslı Erdoğan’ın yurt dışı yasağının bir an önce kaldırılması gerektiğini söyleyen Yarkadaş, “Kazandığı yazarlık ödülü ve burslarını almak için yurt dışına çıkamıyor. Bu, bir yazarı yaşarken ölüme mahkum etmektir” dedi.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR