İngiltere seçimleri: May, Kraliçe Elizabeth’ten hükümeti kurma izni aldı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İngiltere Başbakanı Theresa May mutlak çoğunluğu sağlayamadığı erken genel seçimlerin ardından açıklama yaptı. May hükümeti kurma iznini aldığını ve bunun için Demokratik Birlik Partisi ile birlikte çalışacaklarını ifade etti.

İngiltere Başbakanı Theresa May gene seçimlerin sonlanmasının ardından hükümeti kurma izni için Buchingham Sarayı’nda Kraliçe Elizabeth ile 25 dakika görüştükten sonra Başbakanlık Konutu önünde kameraların karşısına geçti ve hükümeti kurma görevini aldığını ifade etti.

Kuracağı hükümetin ‘ülkede kesinlik sağlayacağını ve İngiltere’yi tarihindeki kritik bir dönemde ileriye doğru götüreceğini’ söyleyen May “Bu hükümet 10 gün içinde başlayacak kritik Brexit müzakerelerinde ülkeye rehberlik edecek” dedi.
Hükümetinin ülkeyi ‘güvenli ve emin’ halde tutmak için çalışacağını söyleyen May, Londra ve Manchester’daki saldırıların ardından polise yeni yetkiler veren düzenlemelerin altını çizdi.

‘Adillik ve fırsatın yeni hükümetin eylemlerinin merkezinde yer alacağını’ söyleyen May “Bolluk ve fırsatın paylaşıldığı bir ülke” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR