İnsanlar enkaz altında: En az 4 ölü, 120 yaralı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İzmir’de merkez üssü Seferihisar ilçesi olan 6,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre 4 ölü, 120 yaralı var. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, çöken binalardan 70 kişinin kurtarıldığını açıklarken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de 20’ye yakın çöktüğü yönünde ihbarın olduğunu belirtti.

Haberin videosu;

İzmir’de saat 14.51’de merkez üssü Seferihisar ilçesi olan 6,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem Ege ve Marmara bölgelerinin birçok kentinden hissedildi. Deprem sırasında yurttaşlar panik içerisinde ev ve iş yerlerini terk etti. Öte yandan GSM operatörlerinde yer yer kesinti yaşanıyor.

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre ise; 4 ölü, 120 yaralı var. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, çöken binalardan 70 kişinin kurtarıldığını açıklarken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de 20’ye yakın çöktüğü yönünde ihbarın olduğunu belirtti.

30 saniye sürdüğü belirtilen depremde Bayraklı ve Buca’dan birçok bina yıkıldı, birçok binada da hasar meydana geldi.

“İSTANBUL’DAN HİSSEDİLDİ”

İstanbul’dan da hissedilen deprem hakkında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Yerlikaya, “İstanbul’da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza ve İzmir’e geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

“BAKAN: ENKAZ ALTINDA İNSANLAR VAR”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, enkaz altında çok sayıda insanın olduğunu söyledi.

Depremden Yunanistan da etkilenirken, hasara dair henüz bilgiye ulaşılmış değil.

PİRHA/İZMİR

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR