İrfan Değirmenci: İnsanların yaşadıklarının yanında bizimki hiçbir şey

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Referandumda ‘Hayır’ diyeceğini sosyal medya hesabından açıkladıktan sonra Kanal D tarafından işten çıkarılan İrfan Değirmenci, ‘Ne kahraman ne de hainiz, sadece onurlu yaşamaya çalışan insanlarız’ diyerek, ‘bizim mağduriyetimiz, insanların yaşadıklarının yanında hiçbir şey’ ifadelerini kullandı

Referandumda ‘Hayır’ diyeceğini açıkladığı için Kanal D’deki işine son verilen İrfan Değirmenci “İnsan simit satarak da, limon satarak da onurlu yaşar. Ne kahraman ne de hainiz, sadece onurlu yaşamaya çalışan insanlarız” dedi. Susmanın daha ağır geldiğini söyleyen Değirmenci, “Biz hiçbir zaman susma taraftarı olmadık” diye konuştu. Birgün Gazetesi’nden Uğur Şahin’e konuşan Değirmenci, şunları söyledi:

“Biz işimizi kaybettik, ama biliyoruz ki ilelebet işsiz kalmayacağız. Ama hayat devam ediyor, insan simit satarak da, limon satarak da onurlu yaşar. Biz üçümüz de böyle insanlarız. Susmak daha ağır geliyor insana, biz hiçbir zaman susma taraftarı olmadık. Benim de sıralarından geçtiğim Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Cebeci Kampüsü’nde yaşananları da görünce oturdum 20 madde sıraladım. Ben öyle bir adım sonrasını düşünen biri değilim, duygularımla yazıyorum. Son maddelerden birinde de, ‘öyle uygun gördüğüm için hayır’yazdım. Bunu deme şansım ve hakkım olduğunu sanıyordum; demek ki bunu söyleyenler cezalandırılıyormuş. Fakat bu ilelebet gitmez, bunu herkes biliyor. 24 saattir inanılmaz telefonlar ve destek mesajları geliyor ki, bu bizi umutlandırıyor. Biz doğru bildiğimizi söyleyerek, mutlu yaşamaya devam etmek isteyen insanlarız. Ne kahraman ne de hainiz, sadece onurlu yaşamaya çalışanlar insanlarız.”

Vicdanımızın sesini dinlemeye çalıştık

Kendisinin işten çıkarılmasının ardından istifa eden çalışma arkadaşları Ertuğrul Albayrak ve Buluş Akpolat ile 10 yıldır bir ekip olarak çalıştıklarını söyleyen Demğirmenci, Fox TV’den Mehmet Ali Birand’ın teklifiyle Kanal D’ye birlikte transfer olduklarını söyledi. Son 4 yıldır karşılaşmadıkları baskı kalmadığını dile getiren Değirmenci, “Biz ekip olarak vicdanımızın sesini dinlemeye çalıştık, mağdurun yanında yer almaya gayret ettik. Her geçen gün de mağdurların sayısı arttı. Şimdi en son mağdur da biz olduk, bizim mağduriyetimiz, insanların yaşadıklarının yanında hiçbir şey” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR