Işık’tan Halep operasyonuna övgü

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Halep’teki operasyonları övdü. Işık, “Halep’in militanlardan kurtarılması için çok başarılı bir operasyon sürüyor” dedi. Işık, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile Moskova’da gerçekleştirdiği görüşmede Halep’teki duruma dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ria Novosti ve Rus basının aktardığına göre Işık, “Şu anda Halep’in doğu kesimlerinin militanlardan kurtarılması ve muhaliflerin ailelerinin tahliyesi için çok başarılı bir operasyonun sürdüğünü gözlemliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Bab operasyonuna onay verilmesi karşılığında Halep’te daha önce desteklediği grupları satması, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesinin ardından da “Halep operasyonuna övgü”ye doğru evriliyor.

Oysaki daha birkaç gün önce AKP’ye yakın dernekler, Rus elçiliklerinin önünde Halep için “ağlama” eylemleri yapıyordu. Işık’ın opersyona övgü dolu sözleri ise Rus uçağının düşürülmesi ve Karlov’un öldürülmesiyle Türkiye’nin tamamıyla bağımlı hale geldiğini gösteriyor.

MOSKOVA

EN SON EKLENENLER