‘İşimizi geri istiyoruz’ eylemine TOMA ile müdahale

0
173

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için dün yapılmak istenen eylemlerin ardından bu gün Kızılay çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Basın açıklaması yapmak isteyen emekçilere TOMA ile su sıkarak müdahale eden polis 4 kişiyi gözaltına aldı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemleri 138’inci güne girerken hem onlara destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine geri dönmek isteyen kamu emekçilerinin başlattıkları “İşimizi geri istiyoruz” eylemi 258’inci güne girdi.

Gülmen ve Özakça için dün Güvenpark’ta yapılmak istenen basın açıklaması ve 72 kişinin gözaltına alınması ardından bu gün abluka altında olan İnsan Hakları Anıtı’nın önüne TOMA aracı getirildi. Araç trafiğine kapalı 3 metrelik Konur Sokağına TOMA sokan polis yayaların geçişini de zorlaştırdı. Basın açıklaması yapmak isteyen yurttaşlar TOMA’nın önünde “Açlık grevinin 138’inci günü Nuriye Semih serbest bırakılsın” yazılı pankart açarak “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganları attı. Pankartlarını açtıkları anda eylemcilere müdahale eden polis 2 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Daha sonra eyleme destek vermek isteyen 2 kişi slogan atmaya devam etti. Slogan atan eylemcilere su sıkan polis çevredeki dükkanlarda oturan insanları da ıslattı. Su sıkılmasına rağmen dağılmayan eylemciler polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan toplam 4 kişi emniyete götürüldü. Eylemin ardından TOMA dar sokaktan çıkmakta zorlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here