İşkence gören köylüler hala gözaltında

Post date:

Author:

Category:

Westan’da gözaltına alındıklarında işkence fotoğrafları yayınlanan ve havuz medyasının ‘Kıskıvrak yakalandılar’ dediği köylüler hala gözaltında. ‘Militan’ denilen köylüler ‘yardım yataklık’la suçlanıyor

Wan’ın Westan (Gevaş) İlçe Müdürlüğü’ne yapılan saldırısı sonrası gözaltına alınan ve işkence gördüklerine dair fotoğrafları yayınlanan 4 köylü, 5 gündür hala emniyette tutuluyor. Van Valiliği’nin haklarında,”3 şahıs yakalanmış, yapılan ilk sorgulamada saldırıyı gerçekleştirdiklerini itiraf etmişlerdir” açıklaması yaparak, “suçlu” ilan ettiği Cemal Aslan (53), Halil Aslan (50) ve Abdulselam Aslan’ın (35) akraba olduğu, 3 yurttaşla birlikte mantar toplamaya giden ve gözaltı öncesi araçtan inerek evine giden Westan ilçesinde oturan Nejdet Beysüm’ün de o gece gözaltına alındığı öğrenildi.

9 Haziran’da gözaltına alınan ve işkenceye uğradığı fotoğrafları sosyal medyadan servis edilen 3 yurttaştan İpekyolu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan 3 çocuk babası Cemal Aslan’ın maruz kaldığı işkence sonucu burnunun kırıldığı ve bir kulağının zarının patladığı belirtildi. Havuz medyasının “Kıskıvrak yakalandılar” dediği ancak şuan “Örgüte yardım yataklık etme” iddiasıyla gözaltında tutulan 3 yurttaşın, uğradıkları işkence sonucu yüzlerinde ve vücutlarının birçok yerlerinde darp izi ve morlukların olduğu belirtildi. İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Cemal Aslan, Abdulselam Aslan, 3 çocuk babası Halil Aslan ve Nejdet Beysüm’ün 16 Haziran’da (Cuma) savcılık ifadesi için adliyeye getirilmesi bekleniyor.

WAN

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR