İzmir’deki nöbete Mamak destek verecek

0
111

HDP’nin Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne sahip çıkmak için Mamak Emek ve Demokrasi Güçleri’nin başlattığı 3 günlük eylem programı basın açıklaması ile bitirildi. Mamak Emek ve Demokrasi Güçleri haftaya İzmir için 3 günlük eylem yapacak.

Mamak Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne sahip çıkmak için başlatılan eylem basın açıklaması ile bitirildi. Basın açıklamasında Mamak Emek ve Demokrasi Güçlerinin imzası ile “Vicdan ve Adaleti savunmaya devam edeceğiz” yazılı pankart açıldı.

‘OHAL HUKUKU DEVREDE’

Grup adına konuşan Emek Partisi (EMEP) Mamak İlçe Başkanı Rıza Ercan, “AKP hükümeti evrensel hukuk yerine OHAL hukuku uygulamaktadır” dedi. “AKP kendi ideolojisine göre bir ülke inşa etmek istemektedir” diyen Ercan, “Çocuk işçi sorunu büyümüş, çocuklara yönelik cinsel istismar ve şiddet belirgin hale gelmiştir. Ancak bu sorunların karşısında adalet isteyen bizler de AKP’nin hedefi haline gelmiş durumdayız” diye konuştu.

PARK PARK DOLAŞIP ADALETİ ANLATTILAR

HDP’nin Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni sahiplenmek için yaptıkları eylemin polis tarafından engellendiğini hatırlatan Ercan, “Biz Emek ve Demokrasi Güçleri olarak ‘adalet ve vicdan’ nöbetine sahip çıkmak amacı ile Feyzullah Çınar Parkında 3 gün olarak planladığımız eylemimiz polis tarafından engellenmek istenmiştir. Tüm bu engellemelerin karşısında Tuzluçayır’daki bir çok parkta adalet anlayışımızı anlattık, halkımız ile adalet ve vicdan arayışının ne kadar önemli olduğunu konuştuk” diye konuştu.

‘BİZİ ENGELLEYEMEYECEKLER’

“Bizi engelleyemeyecekler ‘vicdan ve adalet’ demeye devam edeceğiz” diyen Ercan “Tüm bu uygulamalar AKP’nin faşizmidir bu karanlığı yırtana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Açıklamanın ardından abluka altında olan Feyzullah Çınar Parkından Tek Mezar Parkına yürüyen grup parkta bulunan yurttaşlara da ‘adalet ve vicdan” nöbetini anlatarak, haftaya nöbeti İzmir’in devralacağı hatırlatılarak yine 3 günlük eylem yapacaklarını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here