İzzettin Doğan’dan FETÖ itirafı: ‘Alevi imamı’ doğru, FETÖ baskı yaptı

Post date:

Author:

Category:

Gülen Cemaatinin ‘Cami-Cemevi’ projesini destekleyen Cem Vakfı lideri Doğan, FETÖ’nün kamuda çalışan Alevilere baskı yaparak görevi bırakmaya zorladığını söyledi. Doğan, ‘Cami-Cemevi’ projesine de iyi niyetle ve barış için destek verdiklerini savundu.

‘Fetullahçı Terör Örgütü’ (FETÖ) çatı iddianamesinde, Gülen cemaatiyle birlikte Cami-Cemevi projesini yürüten Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan’ın da tanık olarak ifadesi yer aldı.

DUVAR’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre Doğan, özetlenerek iddianameye konulan ifadesinde, Fethullah Gülen ile ABD’ye gitmeden önce zaman zaman topluca yapılan görüşmelerde sohbet ettiğini anlattı. İzzettin Doğan, “Örgütün devlet kurum ve kuruluşlarında çalışan alevi vatandaşlara görevi bırakmaları için iş yerlerinde ayrımcılığa maruz bırakılması, tayine zorlama ve bu tür baskılar uyguladığını kesinlikle düşündüğünü ve bildiğini” söyledi.

Bütün bu olumsuzlukları  bildiğini söyleyen Doğan’ın cemevi-cami projesine iyi niyetle destek verdiklerini söylemesi ise dikkat çekici.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR