Kabil’de bombalı saldırı: En az 80 ölü, 350 yaralı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Afganistan’ın başkenti Kabil’de yabancı devlet temsilciliklerinin bulunduğu bölgede bombalı araç saldırısı yapıldı. Saldırıda, en az 80 kişi öldü, 350 kişi yaralandı!

Afganistan’ın başkenti Kabil’de devlet başkanlık sayarı ile diplomatik temsilciliklerinin olduğu bölgede bombalı araç saldırısı yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre, saldırıda en az 80 kişi hayatını kaybetti, 350 kişi yaralandı.

Almanya Büyükelçiliği’nin hemen yanında meydana gelen saldırıda, asıl hedefin neresi olduğu bilinmiyor. Başkentin her yerinden hissedilen patlamada, Vezir Ekber Han’daki binaların çoğu ağır hasar gördü, yaklaşık 30 araç yandı. Saldırının bir su tankerine yerleştirilen bombayla düzenlendiği kaydedildi. Polis, patlama yerini güvenlik çemberine alırken, bölgeye giden yollar trafiğe kapatıldı.

Reuters’a konuşan Kabil Emniyet Sözcüsü Basir Mücahit, “Alman Elçiliği’nin yanında bir bombalı araçtı, fakat yakınlarda başkaca önemli birkaç yerleşke de var. Hedefin neresi olduğunu söylemek zor” dedi.

Saldırının Taliban tarafından gerçekleştirildiği tahmin edilirken, örgütün son günlerde ülkede saldırılarını artırdı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR