Ev baskınında öldürülen kişinin ismi netleşti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Kadıköy’de gece yapılan ev baskınında öldürülen kişinin ismi belirlendi. İsminin İnanç Özkeskin olduğunu açıklayan Halkın Hukuk Bürosu, Özkeskin’in öldürüldüğü evin anne ve babasıyla kaldığı kendi ikametgahı olduğunu belirtti.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Kadıköy Koşuyolu Mahallesi Betül Sokak üzerindeki bir siteye yaptığı baskında öldürülen kişinin kimliği belirlendi. Yaşandığı iddia edilen çatışmada yaşamını yitiren kişinin İnanç Özkeskin olduğu belirtildi.

Halkın Hukuk Bürosu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Özkeskin’in müvekkilleri olduğu ve öldürüldüğü evin ise anne ve babasıyla kaldığı evleri olduğunu paylaşarak, “Anne babasıyla kaldığı evde polis tarafından katledildi. Katliamı meşrulaştırmak için yalana sarıldılar. ‘Eylem hazırlığındaydı, çatışma çıktı, etkisiz hale getirildi…’ bunların hepsi katliamı meşrulaştırmak için kullandıkları yöntemlerdir. Medyanın utanmaz bir cahillikle tekrar ettiği haber yalan. İnanç Özkeskin’in katledildiği ev kendi ikametgahı… Bu söylemleri artık çok iyi biliyoruz. Dilek Doğan’ı annesinin dizinin dibinde katlettiklerinde de aynı yalanları söylediler” ifadelerini kullandı.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR