Kadın cinayetinde sanık ‘erkekliğini’ savundu

Post date:

Author:

Category:

Bornova’da akrabası Duygu Şen’i öldüren İsmail Battal, tutuklu yargılandığı dava duruşmasında ifadesini değiştirerek, Şen’i “erkekliğine” laf ettiği için öldürdüğünü ileri sürdü.

İzmir’in Bornova ilçesinde 4 Ocak 2016 tarihinde akrabası İsmail Battal tarafından ziynet eşyalarını gasp etmek için bıçaklanarak öldürülen Duygu Şen davasının 11’inci duruşması İzmir 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya hakkında “Tasarlayarak ve bir başka suçun işlenmesini kolaylaştırmak için kasten öldürme” ve “Silahla konutta yağma” suçlarından ceza istenen tutuklu sanık Battal ve avukatlarının yanı sıra Şen ailesi ile avukatları katıldı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ise duruşmayı izledi.

Yapılan kimlik tespitinin ardından ilk olarak sanığın esas hakkında ifadesi soruldu. Esas hakkındaki ifadesini mahkemeye yazılı olarak sunan sanık Battal, pişman olduğunu belirterek, Şen Ailesi’nden özür diledi. Üzerine atılı hırsızlık suçlamasını ret eden Battal, borç para almak için gittiği Şen’i erkekliğine ve evliliğine laf ettiği için öldürdüğünü iddia etti. Battal’ın savunması salonda tepkilere neden oldu.

DAVA ERTELENDİ

Battal’ın ardından konuşan Avukatı Bilge Su Yılmaz ise, esas hakkında savunma yapabilmek için mahkeme heyetinden ek süre talebinde bulundu. İddia makamı, Battal’ın olayın yaşandığı anın sıcaklığında vermiş olduğu ifadesi ile 11 ay sonra yapmış olduğu savunmanın çeliştiği ve savunmasına itibar edilmediğini belirterek, tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Mahkeme ara kararında, sanığın tutukluluk halinin devamına ve Şen Ailesi’nin avukatlarının esas hakkında savunmasını yapmak için süre talebinin kabul edilmesine karar verdi. Mahkeme bir sonraki duruşmayı 17 Temmuz’a erteledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR