Kadın işçiden, ‘1 Mayıs’ta alanlarda olalım’ çağrısı

Post date:

Author:

Category:

Bir emlak ofisinde çalışan Türkmen Alevisi Melek Ababay referandum sonuçlarını ve 1 Mayıs’ı değerlendirdi. Ababay 1 Mayıs’ta herkesin mutlaka alanlara çıkması gerektiğini söyledi.

Emlak ofisinde çalışan Ardahan Damal’lı Türkmen Alevisi Melek Ababay referandum sonuçlarını ve 1 Mayıs’ı PİRHA’ya değerlendirdi. Emekçi kadın Melek Ababay referandumda çıkan sonuca göre insanların uyandığını ve 1 Mayıs’ta mutlaka alanlara çıkılması gerektiğini belirtti.

“BÜTÜN HUKUKSUZLUKLARA RAĞMEN YÜZDE 48 SEVİNDİRİCİ”

Referandumun sistem tarafından halka dayatıldığını vurgulayan Ababay, referandumda yapılan hukuksuzluklara rağmen ve devletin bütün olanaklarının Evet yönünde kullanılmasına rağmen yüzde 48 gibi bir sonucun çıkmasını sevindirici bulduğunu ifade etti. Referandum sonuçlarına göre insanların uyandığını söyleyen Ababay “Adaletli, özgür bir yaşam için daha fazla çalışmalıyız. Gerçekten ülkesine sahip çıkacak bireyler yetiştirmek için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bizim bu ülkeden başka bir ülkemiz yok” dedi.

“BAYRAM AMA KUTLAYAMIYORUZ”

Bütün işçilerin, emekçilerin, kadınların 1 Mayıs’ını kutlayan Ababay, 1 Mayıs’ın bütün işçilerin ve emekçilerin bayramı olduğunu ancak kutlayamadıklarını da ekledi. “1 Mayıs’ta bütün insanları alanlara bekliyorum” diyen Ababay, Taksim’in önemine dikkat çekerek 1 Mayıs’ta neden yasaklandığını da bilmediğini kaydetti.

“SOKAKTA OLURSAK KAZANIRIZ” 

Bu seneki 1 Mayıs’a büyük katılım beklediğini belirten Ababay, devletin bütün baskılarına rağmen referandumda yüzde 50’ye yakın hayır çıkmasının sevindirici olduğunu, bu yüzden 1 Mayıs’ta bütün işçilerin meydanlarda olması gerektiğinin altını çizdi. “Sokakta olursak kazanırız” diyen Ababay meydanlarda örgütlenmek gerektiğini vurguladı.

Suay ABAK/Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR