Kadınlar Batman’daki cinsel istismara karşı eylemde olacak

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

TJA, 14 yaşındaki G.’nin ve onlarca çocuğun maruz bırakıldığı cinsel istismara tepki göstermek ve ses çıkarmak için yarın Batman’da eylem yapacak.

Tevgera Jinên Azad (TJA), Batman’da cinsel istismara maruz bırakılmasının ardından aylarca fuhuşa zorlanan 14 yaşındaki G. ile cinsel istismar mağduru çocuklara ilişkin yarın saat 14.00’de Batman’da eylem yapacak. DTK, DBP, HDP ve TJA bileşenlerinin katılacağı eyleme kadın örgütleri ve feministler de destek verecek. TJA’nın, yarın yapılacak eyleme ilişkin yayınladığı açıklama şu şekilde:

“Batman’da 14 yaşındaki G.’nin ifadesiyle ortaya çıkan onlarca çocuk cinsel istismara maruz bırakılarak, fuhuşa zorlanmıştır. Bu duruma karşı Batman yaşayan kadınlarla dayanışmak, tecavüz mağduru kızlarımızın mücadelesini yürütmek ve yargının tecavüzcüleri kefaletle serbest bırakma kararına itiraz etmek için DTK, HDP, DBP kadın meclis ve temsilcileri, kapatılan kadın kurum bileşenleri ile yarın ‘Tecavüzün Kefaleti Olmaz… Tecavüz Satın Alınamaz’ sloganı ile Batman’ da olacağız.”

Öte yandan kadınlar bu akşam saat 21.00’da, sosyal medyada #TecavüzünKefaletiOlmaz hasthagı ile eylem yapacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR