Kadınların eylemine saldıran polis HDP’li vekile vurdu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP’li Eşbaşkanlar ve milletvekillerinin tutuklanmasını Kadıköy İskele Meydanı’nda protesto eden kadınların eylemine polis saldırdı.Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, polisler HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın eline vurdu

HDP’li Eşbaşkanlar ve milletvekillerinin tutuklanması, HDP ve HDK Kadın Meclisleri’nin çağrısıyla Kadıköy İskele Meydanı’nda kadın örgütleri tarafından protesto edildi. ‘İrademiz ve geleceğimiz için buradayız direniyoruz’ sloganlarının atıldığı eyleme HDP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ve HDK Eş Sözcüsü Gülistan Koçyiğit de destek verdi. Tutuklu kadın vekillerin mesajlarının okunmasının ardından açıklama yapan Pervin Buldan, Meclis’te kadınlar adına yapacak çok iş olmasına rağmen demokratik siyasetin önüne geçilmesi nedeniyle Meclis çalışmalarına katılmama kararı aldıklarını ifade etti. Vekillerin tutuklandığı yerde demokrasiden söz edilemeyeceğini vurgulayan Buldan, arkadaşlarının serbest bırakılmasını istediklerini söyledi.

Buldan’ın ardından Gülistan Koçyiğit konuşma yaparken polis anons yaparak kadınları tehdit etti. Polisin tehdidine karşı kadınlar açıklamaya devam etti. Açıklamanın ardından polisler kadınlara saldırdı. Biber gazı, plastık mermiler ve tazyikli su kullanan polisler, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın eline vurdu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR