Kavga büyüyor… Erdoğan’dan Gül’e: Sinsi destek verenler… Yazıklar olsun!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Kastamonu’da Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti 6’ncı Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tek tip kıyafet konusuna ilişkin sözlerini anımsatarak, “Söylediği şeye bak, tek tip elbiseyle ilgili. ‘Onların yakınları yok mu, onları o halde gördükleri zaman ne yapacaklar, üzülmeyecek mi, şöyle olmayacak mı, böyle olmayacak mı?’ Ya sen ne cins adamsın be? Sen benim 251 şehidimin yakınlarını, benim 2 bin 193 gazimin yakınlarını düşünmüyorsun. ‘Onların acaba yakınları, evlatları, kardeşleri şehit olduğu zaman ne yaptılar? Ne yapıyorlar’ diye soruyor musun? Bunu düşünüyor musun? Yok” diye konuştu.

“BU HUSUMET KERVANINA DAVA ARKADAŞLARIMIZ NASIL KATILDI, YAZIKLAR OLSUN” 

Erdoğan, 696 sayılı KHK’nın 121’inci maddesi ile ilgili olarak eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a isim vermeden tepki göstererek şunları söyledi:

“Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda afedersiniz Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz. Özellikle CHP’nin bazı milletvekilleri her türlü terbiye ve haysiyet sınırını aşan cümlelerle güya hükümete ama aslında millete hakaret etmeye başladı. Hele Muğla milletvekili var ki, terbiyesiz, ahlaksız ifadelerle benim milletime saldırmıştır. Cehalet paçalarından, terbiyesizlik bunların suratından akıyor. Partisinin başındaki zata özenmiş olacak ki bu şekilde ortaya atılıp milletimize saldırma cüreti gösteriyor. Tabii biz bunların tıynetini, cibiliyetini çok iyi bildiğimiz için açıkçası yaptıkları terbiyesizliğe şaşırmadık. Bizi şaşırtan, hiç beklemediğimiz bazı gelişmeler. Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızdan bir kısmı nasıl katıldı, nasıl katılıyor ? Yazıklar olsun. Diyelim ki bu kararnamede özellikle geçen ifadenin sıkıntısı yeni anlaşıldı. Yapılacak iş gayet basittir, ilgili yerlere bu görüşler iletilir, konuşulur, tartışılır ve gereği yapılır. Doğrusu budur. Bunun yerine CHP’nin ve bir takım terör örgütlerinin sırf millete hakaret etmek için açtıkları bir yoldan gitmenin adı olsa olsa fırsatçılıktır.

“SİNSİ DESTEKLER

Kusura bakmayın kardeşim, istişarede illa ‘Benim istediğim olmadı, onun için ben de desteklemiyorum’ deme hakkın yok. Orada nihai karar verici bellidir. Nihai karar verici kararını verir, yola devam edilir. Ama bunların hepsi bir tarafa, bizim kuru inadımız söz konusu değildir. Bugüne kadar böyle yürüdük. Bizim tepkimiz, ülkemizin ve milletimizin bekasını temsil eden Rabiamıza yönelik saldırılara ve bunlara verilen sinsi destekleredir. Herkesi, Türkiye’nin içinden geçtiği dönemin nezaketine uygun hareket etmeye, küçük hesaplardan uzak durmaya davet ediyorum.”

Abdullah Gül KHK tartışmasında geri adım atmadı: Oraya buraya çekmenin bir anlamı yok

Fehmi Koru: Gül susarsa suskunluğu aleyhe çalışır

Erdoğan ve Gül: Makas gitgide açılıyor

Abdullah Gül’den Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar’a ziyaret

Erdoğan’dan Gül’e KHK sitemi: Süreci çok farklı bir yere doğru işletmiştir

AKP’den Abdullah Gül’e KHK tepkisi: 2019’un provasını yapıyor

AKP’den Gül’ün KHK eleştirisine ilk tepki… Bülent Turan: Kim olursa olsun… 

Bülent Arınç’tan Abdullah Gül’e KHK desteği

Abdullah Gül’den kritik KHK uyarısı  

Ana muhalefetin maalesef bugün başındaki zatın bu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şehit edilen 34 vatandaşımızın değil de onları alçakça şehit eden katillerin yanında saf tuttuğunu görüyoruz. Söylediği şeye bak, tek tip elbiseyle ilgili. ‘Onların yakınları yok mu, onları o halde gördükleri zaman ne yapacaklar, üzülmeyecek mi, şöyle olmayacak mı, böyle olmayacak mı?’ diyor. Ya sen ne cins adamsın be? Sen benim 251 şehidimin yakınlarını düşünmüyorsun, sen benim 2 bin 193 gazimin yakınlarını düşünmüyorsun. ‘Onların acaba yakınları, evlatları, kardeşleri şehit olduğu zaman ne yaptılar, ne yapıyorlar’ diye soruyor musun Bunu düşünüyor musun? Yok. Bir kasetle CD ile gelmedik bizim farkımız var.

Sağlık Meslek Liseleri’nden mezun olanların önü açıktır. Bundan hiç endişeniz olmasın. Yardımcılık istemiyoruz diyorlar. Recep efendi bunları başımıza siz sardınız.(Sağlık Bakanı Recep Akdağ) Her şey yardımcılıkla başlar. Çıraklık kalfalık ustalık.

Madem Suriye’de her şey güllük gülistanlık, 3 milyonun üzerinde insan niye bizim topraklarımızda yaşamaya devam ediyor Çünkü biz de bu insanlar da biliyor ki sınırın öte tarafında sadece örgüt isimleri, sadece örgüt işaretleri değişiyor, zulüm baki. Dün zalimin adı rejimdi, dün zalimin adı DEAŞ’tı, bugün zalimin adı YPG/PYD’dir. Biz DEAŞ’a ne yaptıysak bu örgüte de aynısını yapacak ve mutlaka sınırlarımızın ötesini güvenli hale getireceğiz.

Yüzümüze başka konuşulmasından gözümüzün önünde başka işler yapılmasından bıktık usandık. Dürüst olun. Bunlarda dürüstlük yok. Bizzat şahsıma bölgedeki örgütlere silah verilmeyeceği söylendiği günden beri 4 bini aşkın TIR silah yüklü Suriye’de sınırlarımızın boyu dağıtılmaktan kalınmadı önümüzdeki yılın bütçesine ödenek konuldu. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Bundan sonra sadece icraata uygulamaya bakacağız. Sorun Amerika’nın bizimle çalışmak isteyip istemeyeceğidir. Amerika bizimle çalışırsa memnun oluruz. Aramızda çözemeyeceğimiz hiçbir sorun da yoktur.

Vize krizini kendileri başlattılar kendileri de bitirdiler. Biz böyle bir vize krizi istemedik ki. Olması gereken buydu zaten. Suriye meselesinde de aynısının olmaması için bir mesele yoktur. Biz bu terör örgütünü çok da uzak olmayan bir tarihte öyle veya böyle depeleyeceğiz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR