Kaypakkaya Mersin ve Ankara’da anıldı

0
141

Mersin ve Ankara’da İbrahim Kaypakkaya’yı anan sol, sosyalist ve devrimciler, “İbrahim’in ardılları, yoldaşları, dostları olarak onu anmaya devam edeceğiz. İbrahim’in cesareti ve direnişi kazanacak” dedi.

Devrimci Parti Mersin İl Örgütü, devrimci önderlerden İbrahim Kaypakkaya’yı ölümünün 44’üncü yılında parti binasında düzenledikleri etkinlikle andı. Anma etkinliğine, HDP’li gençler, Partizan, 78’liler Derneği ve çok sayıda kişi katıldı. Anma salonuna, “İnsan Bir Kez Yaşar Bir Kez Ölür Devrimci Her İkisini De Doğru Yapandır, Ulaş Bayraktaroğlu Ölümsüzdür” pankartı asıldı. Ayrıca Kaypakkaya ve Rakka’da yaşamını yitiren BÖG Komutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nun fotoğraflarının yer aldığı anma, saygı duruşu ile başladı.

Ardından başlayan anma etkinliğinde konuşan Devrimci Parti Mersin İl Başkanı Simon Gözen, Kaypakkayaların bıraktığı Kızıl Bayrağı zafere kadar taşıyacaklarını belirtti.

‘İBRAHİM’İN CESARETİ VE DİRENİŞİ KAZANACAK’

AKA-DER, Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), Partizan, ESP, Devrimci Parti, SODAP ve Kaldıraç çalışanlarının katılımıyla Ankara Yüksel Caddesi’nde de açıklama düzenlendi. Açıklamada sık sık, “Faşizme karşı omuz omuza” ve “İbrahim Kaypakkaya ölümsüzdür” sloganları atılırken, “İbrahim Kaypakkaya onurdur, her yerde anmaya ve savunmaya devam edeceğiz” pankartı taşındı.

Daha sonra okunan açıklamada, “İbrahim’in ardılları, yoldaşları, dostları olarak onu anmaya devam edeceğiz ve İbrahim’in cesareti ve direnişi kazanacak” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here