Kayseri Bünyan’daki tutsaklara işkence

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Kayseri Bünyan Kapalı Cezaevi’nde 5 yıldır tutuklu bulunan Bayram Sevgin (28), ailesi ile yaptığı haftalık telefon görüşmesinde, 4 arkadaşı ile birlikte gardiyanlardan işkence gördüğünü açıkladı.
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan Anne Ayşe Sevgin, oğlunun 4 arkadaşı ile birlikte gardiyanlardan işkence gördüklerini söylediğini aktardı.
Anne Sevgin, “Oğluma 3 ayakkabı gönderdim, 3 ayakkabısını da parçalayarak verdiler. Benim oğlum da haksızlığı asla kabul etmeyen biridir. Gardiyanlar sürekli koğuşlara baskı yapıp çocuklarımıza işkence yapıyor” şeklinde konuştu.

‘HÜCREYE ALIP ÖLDÜRESİYE KADAR DÖVMÜŞLER’bursa escort

Kardeş Emine Sevgin de “Hücreye alınmış, işkence görüyormuş. En son aradı ve 4 siyasi tutuklu arkadaşı ile tek hücreye alınmışlar ve öldüresiye kadar dövmüşler. Ağabeyim gördüğü işkenceden kaynaklı ayağından sakatlanmış ve yürüyemiyormuş. Zaten telefon ile konuşunda işkenceden kaynaklı sesi bile çıkmıyordu” dedi.
Ağabeyinin başına bir şey gelmesi halinde tek sorumlusunun cezaevi idaresi olacağını vurgulayan Sevgin, kamuoyunu duyarlılığa çağırdı.
İşkence nedeniyle 25 Şubat 2020’de ölüm orucuna başlayan Sevgin, yaklaşık 2 ay sonra taleplerin karşılanacağı sözü üzerine eylemine son vermişti.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR