Kayyum yıktırdığı parka güvenlik kulübesi ve MOBESE yerleştirdi

Post date:

Author:

Category:

Kayyum atanan Cizre Belediyesi, kentin merkezinde bulunan parkı yıkarak yerine kenti gözetleyen MOBESE kameraları ve güvenlik kulübeleri yerleştirdi.

Şırnak’ın Cizre ilçesi Dörtyol mevkide bulunan park, belediyeye atanan kayyum tarafından “Dörtyol Akıllı Ulaşım ve Kavşak Projesi” adı altında yıktırılarak yerine beton döküldü. Aralık 2016 tarihinde kayyum Ahmet Adanur’un talimatı üzerine yıkılan parkın karşısında bulunan Kürt siyasetçi Orhan Doğan’ın anıtı da yıktırılmıştı.

“Modern” bir meydan diye yıktırılan parkta yüzlerce ağaç yerinden söküldü ve 2 bin 200 metrekarelik alan betonlaştırıldı. Park yerine güvenlik kulübeleri ve kenti gözetleyecek MOBESE kameraları yerleştirildi.

10 PALMİYE KURUDU

Yıktırılan parka sembolik olarak beton yığının etrafına dikilen 10 palmiye ağacı ise susuz bırakılarak kurutuldu. 2 zırhlı polis güvenlik kulübesinin yaptırıldığı park adeta bir karakol görünümü yaratıyor.

HALK RAHATSIZ

Daha önce yüzlerce insanın alışveriş için uğradığı park çevresinde ticarethane ve çay işletme sahipleri polis varlığından rahatsızlığını ifade ederken, halk da bölgeye uğramaz oldu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR