Kayyumdan bir iptal daha

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Kayyumun atandığı Van Büyükşehir Belediyesi, kadınların her Perşembe günü belediyeye ait toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanması kararını iptal etti.

Kadın kurumlarına yönelik uygulamalarıyla gündemden düşmeyen Vali İbrahim Taşyapan’ın kayyum olarak atandığı Van Büyükşehir Belediyesi, bu kez de DBP’li yönetimin aldığı kadınların her Perşembe günü belediyeye ait toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanması kararını iptal etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın’ın başkanlığında düzenlenen 2017 Yılı 2. Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, Mayıs ayının ikinci Pazar gününde kutlanan Anneler Günü haricinde toplu ulaşım araçlarının kadınlara ücretsiz hizmet vermesi kararı iptal edildi. Alınan kararla bundan böyle Anneler Günü dışındaki günlerde de toplu ulaşım araçları kadınlara ücretli olacak.

KADIN POLİTİKALARI MÜDÜRLÜĞÜ’NE ERKEK ATANMIŞTI

Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyum İbrahim Taşyapan, daha önce belediye bünyesindeki Kadın Politikalar Müdürlüğü’ne Kültür Daire Başkanlığı’nda çalışan Sinan Bağlan’ı atamıştı. Kadın Politikalar Müdürlüğü’nü Kültür Müdürlüğü’ne bağlayan Taşyapan, müdürlük bünyesindeki Rojin Yaşam Merkezi’nin faaliyetlerini de durdurmuştu. Belediye kadınlara psikolojik ve sosyal destek veren 444 80 65 numaralı “Alo Şiddet Hattı”nı da gerekçe belirtmeden kapatmıştı.

İLÇE KAYYUMLARI DA DURMADI

Edremit Belediyesi’ne atanan kayyumun, kadın müdürlüğünün tabelalarını sökerek, çalışmalarını durdurduğu kentte, Erciş Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü ise işlevsiz hale getirilerek, müdürlüğe bağlı Bûka Baranê Kadın Atölyesi kapatılmıştı. İpekyolu Belediyesi’ne atanan kayyumunun ilk icraatının Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünü kapatmak olduğu kentte, Gürpınar Belediyesi’ne atanan kayyum ise Kadın Yaşam Merkezi’ni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın Başkan Yardımcılığını yürüttüğü KADEM’e devretmişti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR