Kayyumların skandal icraatları bitmiyor: Gıda Bankası da kapatıldı

Post date:

Author:

Category:

Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyum, yoksul ailelerin ve Nisêbîn’de evleri yıkılan ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Gıda Bankası’nı kapattı. Wan Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyum da 163 personeli işten çıkardı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) belediyelerine atanan kayyumların skandal niteliğindeki icraatları bitmiyor. Mêrdîn (Mardin) Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyum, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Gıda Bankası’nı kapattı. Belediye’nin yoksul ailelere ve Nisêbîn’de (Nusaybin) evleri devlet güçleri tarafından yıkılan ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla açtığı Gıda Bankası’nın kapatılmasıyla, 400 aile yardım almasını engelledi. Aileler, her ay kendilerine verilen 150 TL tutarındaki yardım çekleri ile Gıda Bankası’ndan alışveriş yaparak, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyordu.

Gıda Bankası’nı kapatan kayyum, bununla yetinmeyerek, Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanı yerine, Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Mehtap Bingöl’ü atadı.

Kayyumdan işçi kıyımı

Dün Wan’ın ilçe belediyelerine atanan kayyumların, yüzlerce işçisi işten çıkarmasının ardından bugün de Wan Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali İbrahim Taşyapan, farklı birimlerde çalışan 163 personele tebligat göndererek, iş sözleşmelerinin 31 Aralık itibarıyla feshedileceğini söyledi.

HABER MERKEZİ

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR