Kemalbay: Sûr’da talan var

0
160

HDP Eşbaşkanı Serpil Kemalbay ve beraberindeki heyet, Sûr’a bağlı Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde bulunan yurttaşları ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Kemalbay, “Bu saldırılar Kürt halkının siyasi duruşuna ve taleplerine yöneliktir” dedi.
HDP EşbBaşkanı Serpil Kemalbay, İnsan Hakları Aktivisti Avukat Eren Keskin, HDP milletvekili ile çok sayıda PM ve MYK üyelerinden oluşan heyetin ziyareti sırasında konuşan Kemalbay, Sûr’da devam eden yıkımın ‘talan’ olduğunu ifade ederek, “Sur halkı yok sayılarak burası kentsel dönüşüm adı altına rant kapısı haline getiriliyor. Surlu yurttaşların barınma hakkı, konutları sermayeye peşkeş çekiliyor” vurgusunda bulundu.

Mutlaka kazanacağız

Kemalbay, “Sandıklarda baş eğdiremedikleri halka asker, polis, panzer, kepçe ve hukuksuz yasalarla baş eğdirilmeye çalışılıyor’’ dedi ve devamında “Fakat şunu çok iyi biliyoruz; Nasıl 12 Eylül yasalarına ve iktidarına direndiysek, nasıl 90’lı yılların katliamcı iktidarları ortada yoksa bugün de Kürt halkına ve Türkiye halklarına, emekçilere, kadınlara, doğaya ve tarihe dönük bu saldırıları gerçekleştirenler tarihin çöplüğüne atılacaktır. Bizler mutlaka kazanacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here