Kendini polis olarak tanıtan kişinin saldırısına uğradı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adana’da evinin önünde oturan Medeni Erçik, kendisini polis olarak tanıtan bir kişinin saldırısına uğradı. Olay üzerine karakola şikayette bulunan aileye polis, “O kişi polis değildir. Zaten polis tek başına o mahalleye girmez” dedi.

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçe mahallesinde dün gece evinin önünde oturan 25 yaşındaki Medeni Erçik, kendisini polis olarak tanıtan bir kişinin saldırısına uğradı.

Gece evlerinin önünde oturduğu sırada motosikletli ve telsizli olan bir kişinin yanına geldiğini söyleyen Erçik, bu kişinin polis kimliği göstermeden kendisinden kimlik istediğini; ancak kimliğini vermediğini dile getirdi. Erçik, “Ona, ‘benim evimin önüdür’ dedim. O da kalkarken benim kafama silahı vurdu. Babam dışarı çıkıp bağırınca o da motosiklete binerek kaçtı. Polis olup olmadığını bilmiyorum. Tek başına geziyordu. Üzerinde tabanca, telsiz ve kelepçe vardı. Tabanca ile kafamı kırdı. Şikayetçi olduk” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

ŞİKAYETTE BULUNDU

Gece evlerinin önünde oturan oğlunun sesini duyduktan sonra dışarıya baktığını söyleyen Erçik’in babası Abdullah Erçik, elinde tabanca ve telsiz olan motosikletliye neden oğluna vurduğunu sorduğunda kendisine; “Sıksaydım daha mı iyi olurdu. Ben ambulans çağıracağım” dedikten sonra olay yerinden kaçtığını belirtti. Baba Erçik, ambulansın gelmemesi üzerine hastaneye götürdüğü oğlunun kafasına 3 dikiş atıldığını söyledi. Erçik, ardından karakola giderek oğluna saldıran kişi hakkında şikayetçi olduklarını anlattı.

Şikayette bulunmalarına rağmen olay yerine herhangi bir polisin gelip inceleme yapmadığını ifade eden Erçik, “Polislerin kendilerine ‘Polis bunu yapmaz. O kişi de polis değildir. Zaten polis tek başına o mahalleye girmez. Bir de tek motosikletle ve bir kişi… O polis değildir’ dediler. Biz de şikayetçi olduk, haftaya savcılığa da gideceğiz” şeklinde konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR