Kerubi’den, İran’daki gösteriler için mektup

  0
  106

  Seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olan, seçimlere hile karıştırıldığı gerekçesi ile halk tarafından başlatılan isyandan sonra ev hapsine alınan Cumhurbaşkanı Adayı Mehdi Kerubi, bir mektup yazdı.

  ‘GÖSTERİLER DIŞARIDAN DEĞİL, İÇERİDEN KAYNAKLI!’

  Mehdi Kerubi’nin mektubunda, “Ülkedeki gösteriler dışarıda değil, ülkenin içindeki sorunlardan kaynaklanıyor. Ülke yönetiminin sorunları çözme yöntemi olarak seçtiği yöntemler, ülkedeki yolsuzluğu arttırır ve hükümetteki ayrışma ve parçalanmayı derinleştirir” denildi.

  İran’da yaşanan sorunlara ilişkin siyasetçilerin sessiz kalmasının büyük bir tehlike olduğunu belirten Kerubi, şunları da kaydetti: “Spay Pastaran komutanı Hüseyin Selami yaptığı açıklamada ülke genelinde yaşananların uluslararası güçlerin bir senaryosu olduğunu söylüyor. Bu bir ahmaklıktır. Bir gecede Spay Pastaran komutanı yapılan Selami ve benzerlerinin göreve getirilmesine halk bu gösterilerle itiraz ediyor. Yolsuzluk, ötekileştirme, toplumu parçalamadır yaşanan olayların nedenleri. O yüzden bu olayların nedenini dışarıda değil, içeride aramamız gerekir.”

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here