KESK: Omuz omuza mücadeleye

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Türkiye genelinde 28 PTT çalışanının açığa alınması Mersin KESK Şubeler Platformu tarafından protesto edildi. KESK dönem sözcüsü Kaya, sokak sokak, meydan meydan, işyeri işyeri kol kola girip omuz omuza mücadele edeceklerini söyledi.

Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Mersin Şubeler Platformu, Türkiye genelinde 28 PTT çalışanının açığa alınmasını Eğitim Sen’de yaptığı basın toplantısı ile protesto etti. Çok sayıda kişinin katıldığı toplantıda açıklama yapan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Yusuf Kaya, darbeye ve darbecilere karşı kamerelar önünde özgürlük nutukları atanların, özgürlük ve demokrasiyi kendileri için istediklerinin çok kısa sürede anlaşıldığını dile getirdi. Çalışanların hak ve çıkarları adına yapılan sendikal faaliyetlerin darbe fırsatçıları tarafından açığa alınmaların gerekçesi olarak gösterildiğini kaydeden Kaya, tüm kurumlarda olduğu gibi PTT’de de “Darbecileri temizliyoruz” maskesi altında muhalif tüm kesimleri temizleme operasyonunun başlatıldığını hatırlattı.

Bu açığa alınmaları asla kabul etmeyeceklerini belirten Kaya, PTT yönetimini hukuka uygun davranmaya davet etti. Hukuku, adeleti, demokrasiyi kazanmak için sokak sokak, meydan meydan, işyeri işyeri kol kola girip omuz omuza mücadele edeceklerini vurgulayan Kaya, sivil ya da askeri darbelerin çözüm olmadığını belirterek, çözümün halkların ortak geleceğinde olduğunu ifade etti.

(egç/st/sd)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR