KESK’ten müdahale açıklaması: Eylemlerimiz artarak devam edecek

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 Açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yapılmak istenen açıklamaya polis müdahalesiyle ilgili açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Yasemin Noyan, “Eylemlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

Açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için KESK üyeleri tarafından Diyarbakır’da yapılmak istenen açıklamanın engellenmesi ardından gerçekleşen müdahalede, KESK üyesi 32 kişi gözaltına alındı. Yapılmak istenen açıklamanın engellenmesi ve üyelerinin gözaltına alınması üzerine SES Diyarbakır Şubesi’nde toplanan KESK Şubeler Platformu, burada bir açıklama yaptı. KESK Dönem Sözcüsü Yasemin Noyan, gözaltına alınan 32 kişinin darp edilerek hakaretlere maruz kaldığını söyledi.

Gerçekleştirmek istedikleri eylem için Diyarbakır Valiliği ile yazışmaların sağlanmasına rağmen polis müdahalesine uğradıklarını dile getiren Noyan, “Ancak ülkede muhalif tüm kesimlere yapılan uygulama değişmemiştir ve arkadaşlarımız gözaltına alınmıştır. Arkadaşlarımızın bir an önce serbest bırakılmasını ve ihraç edilen tüm üyelerimizin de bir an önce görevlerine iade edilmesini talep ediyoruz. Aksi takdirde eylemlerimiz artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR