Kıdem tazminatının fona devri bugün hükümete sunulacak

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatının fona devredilmesiyle ilgili çalışmayı bugün hükümete sunacaklarını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlığın kıdem tazminatının fona devredilmesiyle ilgili çalışmaları hakkında dün bilgi verdi. Siyasi ve teknik çalışmaları tamamladıklarını belirten Müezzinoğlu, düzenlemenin bugün Bakanlar Kurulu’na sunulacağını açıkladı.

Bir televizyon kanalında, kıdem tazminatına ilişkin açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, çalışanların yüzde 80’inden fazlasının kıdem tazminatıyla ilgili mağduriyet yaşadığını belirtti. Ancak Müezzinoğlu, emek örgütleri ve işçilerin fona devrin kıdem tazminatını iç etmek olduğu eleştirilerine değinmedi.

Bakan Müezzinoğlu, şunları söyledi:

“Bir de öyle bir fon olmalı ki ‘2 yıl, 5 yıl, 10 yıl sonra bu fon, iflas etti’ noktasında olmamalı. İlgili bakanlıklarla teknik heyetlerle çalışmaları tamamladık. Siyasi ve teknik çalışmaları tamamladık. İnşallah, yarın hükümetimize sunacağız. Hükümetimizin de Başbakanımızın da kanaatlerini aldıktan sonra araziye, sahaya çıkacağız. Sendikalarımız, işverenlerimiz var. Paydaşlarımızın görüşlerini de alacağız, çünkü biz şu anda çalışan kesime, çalıştıran kesime hangi önerileri götürerek bir yasal düzenleme yapıyoruz? Onların katkıları, eleştirileri, önerilerine göre son şekliyle Meclis’e gitmeye gayret edeceğiz, onun için henüz başındayız diyorum”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR